Ubiquiti Networks Mikrotik Zyxel ExtraLink RF Elements PC Engines CyberPower Bosi Tools
Powermetru GPON/EPON Tribrer EPN80 cod: 1783

Powermetru GPON/EPON Tribrer EPN80

Producător: Tribrer Garanţie: 6 luni

Instrument pentru măsurarea puterii optice în reţelele FTTH GPON/EPON/CATV, separat pentru 1310 nm (ONT) / 1490 nm (OLT) /1550 nm (VDO), conectori SC/UPC

950 LEI
Stoc: 3+ buc

Tribrer EPN80 este un dispozitiv de măsurare a puterii optice, util pentru determinarea calităţii sudurilor şi a pierderilor din reţea (fibră, splittere, conectori etc). Aparatul poate măsura simultan toate cele trei lungimi de undă utilizate în reţelele FTTH: 1310 nm (ONT) / 1490 nm (OLT) /1550 nm (VDO).

Powermetrul poate fi conectat prin USB la calculator pentru a descărca valorile măsurate.

Atenţie: acest model nu este prevăzut cu VFL (visual fault locator).

Notă: bateriile AA nu sunt incluse.

Gama de măsurare:

  • 1310 nm (ONT): -35 ~ +10 dBm
  • 1490 nm (OLT): -50 ~ +10 dBm
  • 1550 nm (VDO): -45 ~ +25 dBm

Specificaţii:

  • Pierdere de trecere (passthrough loss): < 1.5 dB
  • Acurateţe: ±0.2 dB (semnal în rafale: ±0.5 dB)
  • Setări praguri: 10
  • Memorie măsurători: 1000
  • Conectori: SC/UPC
  • Funcţie de oprire automată: 10 minute
  • Alimentare: 3× AA,
  • Dimensiuni: 190 × 90 × 40 mm
  • Greutate: 400g
  • Temperatura de operare: -10 ~ +50°C, < 90% RH

Documentaţie:

Medium image for Powermetru GPON/EPON Tribrer EPN80 Medium image for Powermetru GPON/EPON Tribrer EPN80
  Coş de cumpărături
Coşul de cumpărături este gol.
  Garanţii

Echipamentele care s-au defectat în perioada de garanţie se trimit prin Fan Courier (NU alt curier!) la sediul Fan Courier Tulcea, cu menţiunea pentru Delta Web Telecom. Plata transportului va fi suportată de client.

De asemenea, înainte de a lua decizia de trimitere în garanţie, vă rugăm să solicitaţi suport tehnic la 0748-113-178, pentru a evita cheltuielile de transport în cazul în care problema se poate rezolva de la distanţă.

Pentru rezolvarea cât mai rapidă a garanţiilor, vă rugăm să puneţi în colet o scurtă descriere a problemei, ca să ştim ce anume trebuie verificat şi cum putem reproduce defectul.

Pentru detalii suplimentare vă rugăm să citiţi cu atenţie politica noastră referitoare la returnarea şi înlocuirea produselor.

  Politica de discount
Valoare comandă Discount
2.000 RON2%
4.000 RON3%
6.000 RON4%
8.000 RON5%

Clienţii fideli, a căror comenzi cumulate depăşesc valoarea de 10.000 RON vor beneficia întotdeauna de discountul de 5%, indiferent de valoarea comenzii.

La procentele de mai sus se mai aplică o reducere de 1% pentru comenzile achitate cu ordin de plată.

Comenzile mai mari de 1000 Lei şi greutatea sub 5 Kg, expediate în zonele acoperite de FAN Courier, beneficiază de transport gratuit.

Reţineţi: produsele care sunt la promoţie şi la lichidare de stoc deja includ reduceri mari de preţ, la aceste produse nu se aplică discount-urile enumerate mai sus.

Produsul a fost adăugat în coş.